Официјална веб-страница на казиното Drip 🎰

Основано во 2023 година, казиното Drip брзо стана едно од најдобрите рејтинзи на онлајн казино. Благодарение на лиценциран софтвер, платформата ја гарантира безбедноста и правичноста на процесот на игри, а исто така обезбедува брзи депозити и повлекувања.

Клиентите на казино можат да ги користат услугите на платформата преку официјалната веб-страница или мобилната апликација, додека пристапот до ресурсот е секогаш достапен преку огледалото на страницата. На порталот периодично се одржуваат турнири со вредни награди и џекпот, а новите играчи можат да сметаат на дарежливи бонуси при регистрацијата.

Официјална веб-страница на казиното Drip

Опсегот на ова онлајн казино вклучува широк спектар на забава: од слотови од познати производители до игри на маса и игри со дилери во живо. Покрај тоа, платформата нуди дел посветен на спортско обложување, што ја прави привлечна за широк спектар на ентузијасти за коцкање.

Платформата Drip Casino работи под покровителство на Galaktika NV, позната по спроведувањето на неколку успешни проекти во областа iGaming. Дизајнот на страницата е дизајниран во темно сиви тонови со светли акценти. Веб-страницата обезбедува лесна навигација преку страничното мени за брз пристап. Ги вклучува следните категории:

 • Слотови: Широк избор на онлајн казино слот машини.
 • Казино во живо: Секција за игри со дилери во живо.
 • Друштвени игри: Класични игри на маса, вклучувајќи покер, рулет, блек џек.
 • Инстант игри: Брзи игри.
 • Спортско обложување: Специјализиран дел за обложување на разни спортови.
 • Промо: Дел со информации за тековните промоции и понуди.
 • Бонуси: Информации за моментално достапни бонуси и промоции.
 • ВИП клуб: Дел со информации за редовните играчи за ВИП привилегиите.

Веб-страницата поддржува два јазика: руски и англиски. Одделно, вреди да се забележи присуството на обемен дел ЧПП, кој содржи одговори на најчесто поставуваните прашања, како и дел „Вести“ за информации за најновите настани, турнири и нови производи на платформата.

Официјална веб-страница на казиното Drip

Тековно огледало Drip казино ✅

Сајтот за огледало е точна копија на оригиналната локација на алтернативен домен. Ја обезбедува целата функционалност на оригиналот, дозволувајќи им на корисниците да се логираат на нивните сметки или да се регистрираат кога главната страница е недостапна. Сите податоци, вклучувајќи ги и сметките со депозити, остануваат идентични, се менува само името на доменот.

За да се обезбеди безбедност на податоците на вашата сметка, се препорачува да користите само официјални ретровизори. Неофицијално огледало може да ги загрози информациите за вашата сметка. Врска до тековното огледало Drip казино секогаш може да се најде на нашата веб-страница.

Процес на регистрација 📝

За да креирате сметка во казиното Drip, мора да ги завршите следните чекори:

 1. Кликнете на копчето „Регистрација“ кое се наоѓа во горниот десен агол на главната страница.
 2. Проверете ги достапните бонуси за добредојде и изберете го оној што ви одговара.
 3. Внесете ја вашата адреса за е-пошта, креирајте лозинка и изберете ја вашата земја на живеење и валутата на сметката.
 4. Потврдете ја вашата возраст, прочитајте ги и прифатете ги Условите и правилата, како и Политиката за приватност на платформата.
 5. Доколку сакате, претплатете се на известувања за рекламирање од платформата (преку СМС или е-пошта).

Исто така, вреди да се напомене дека платформата обезбедува алтернативни методи за регистрација, преку Google или Telegram за брзо овластување на платформата.

Процес на регистрација

Најавете се на вашата сметка на казино Drip 🗒✏️

За да се најавите на вашата сметка, следете ги овие чекори:

 1. Отворете ја официјалната веб-страница на казиното, соодветната мобилна апликација или тековното огледало на страницата.
 2. Кликнете на копчето „Login“ кое се наоѓа во горниот десен агол на екранот.
 3. Внесете го вашето корисничко име и лозинка ако сте поминале низ стандардната процедура за регистрација. Ако користите брза регистрација, изберете ја соодветната социјална мрежа и внесете ги вашите информации за најавување.

За погодност, можете да ја активирате опцијата „Зачувај“, што ќе му овозможи на системот да ги зачува вашите информации за најавување. На овој начин, нема да морате да ги внесувате секогаш кога ќе се логирате на вашиот профил.

Ако се соочувате со проблем со губење на лозинката, не грижете се. Можете да ја користите функцијата за враќање на лозинката со кликнување на врската „Ја заборавив лозинката“. Исто така, тимот за поддршка на казиното е достапен 24 часа на ден и можете да го контактирате за помош доколку е потребно.

Најавете се на сметката на казиното Drip

Лична сметка 💻

По успешното најавување во казиното, корисниците имаат пристап до табулаторот „Профил“, каде што се наоѓаат следните делови:

 1. Лични податоци: Потребни информации пред верификација. Промените се можни само преку услугата за поддршка.
 2. Верификација: Дел кој содржи детали за проверка на идентитетот и информациите за плаќање.
 3. Приказна: Ги прикажува сите финансиски трансакции, облози и бонуси.
 4. Управување со бонуси: Следење на достапни и активни бонуси.
 5. Кориснички сесии: Целосна историја на активности, вклучувајќи најавувања.
 6. Безбедност: Можност за промена на лозинката, поврзување сметки на социјалните мрежи и овозможување двофакторна автентикација.
 7. Известувања: Поставете параметри за примање информации за бонуси, новости и подароци.

Поле за активирање специјални бонуси со помош на промотивен код е исто така достапно во вашата лична сметка.

Инструкции за верификација на сметката

Инструкции за верификација на сметката ✏️

Потврдата на сметката во казиното Drip е важен чекор што го бара службата за безбедност при извршување на одредени трансакции. За да ја завршите верификацијата, следете ги овие чекори:

 1. Најавете се на вашата сметка на казино.
 2. Пополнете го делот „Моја сметка“ во вашиот профил.
 3. Потврдете го вашиот телефонски број и адресата на е-пошта.
 4. Поднесете барање за проверка на идентитетот со приложување фотографија или скенирање на вашата лична карта.

Во некои случаи, може да бидат потребни дополнителни информации, на пример, потврда за приход. Процесот на проверка на сметката трае до 72 часа, но обично се завршува многу побрзо.

Игри Drip казино 🎲

Ова казино има широк спектар на игри, кои се организирани во категории за лесна навигација низ страницата:

 • Популарни игри: Збирка игри што најчесто ги избираат корисниците.
 • слотови: Класични слот машини кои нудат од 10 до 20 победнички линии, со карактеристики Wild, Scatter, Бесплатни вртења и Gamble.
 • Джакпот: Прогресивни џекпот кои даваат можност да се освои значителен награден фонд. Означени со посебен маркер на веб-страницата.
 • Одбор и игри со карти: Онлајн верзии на класични игри како рулет, покер, бакара и блек џек.
 • Казино во живо: Дел за игри со дилер во живо што обезбедува искуство слично на играње во копнено казино.
 • Цела забава: Општ дел кој ги вклучува сите достапни игри без специфично сортирање.

Оваа структура на категорија ја олеснува навигацијата и им помага на корисниците да најдат соодветни игри според нивните интереси и преференции.

Drip казино игри

Слот машини 🎰

Слотовите се најобемниот дел на платформата за казино Drip. Колекцијата на слот вклучува автомати со џекпот, респин и мегавеј од 100 различни водечки и нови провајдери на игри.

Покрај тоа, страницата има практично филтрирање, што ви овозможува да ги сортирате слотови по функционални карактеристики, тема или можност да освоите бонус. Достапно е и подредување по популарност, новост и азбука. За оние кои бараат слотови за џекпот, постои посебна категорија за избор на слотови со слични теми.

Слот машини

Игри во живо 🤑

Делот за игри во живо на Drip казиното содржи над 500 различни понуди за игри. Овој опсег е доста импресивен во оваа индустрија. Казиното соработува со познати провајдери како Evolution Gaming, Pragmatic Play, Playtech, како и со новите провајдери Atmosfera и Lucky Streak, што додава уникатност на колекцијата на игри.

За љубителите на класичните игри на маса, достапни се различни опции за рулет, блек џек, бакара и sic bo. Исто така, се прикажуваат различни емисии на игри. Треба да се напомене дека игрите во овој дел се достапни исклучиво за вистински пари.

Игри во живо

Друштвени игри 🎲

Делот за игри на маса во казиното Drip, иако е помалку разновиден од некои други категории, сепак ги вклучува основните класици како рулет, блек џек, покер, видео покер, игра на зарове и бакара. Имајќи предвид дека ова казино е релативно нова платформа, може да очекувате да видите проширување на неговите понуди за игри на маса во иднина.

Одбор игри

Инстант игри 💥

Секцијата за инстант игри во казиното претставува интересни опции, меѓу кои игрите Pilot и JetX заработија особена популарност меѓу играчите. Но, клучот е што можете да ја испробате секоја игра бесплатно во демо режим. Оваа функција им дава на играчите единствена можност да се запознаат со играта пред да стават вистински облози, што е прилично ретка карактеристика во индустријата.

Инстант игри

Спортско обложување ⚽️

Платформата има дел за спортско обложување. Овој дел е добро дизајниран и вклучува виртуелни спортови, различни спортски дисциплини, функција за генерирање на експресни облози и можност за осигурување на облози. Регистрираните корисници на казиното Drip имаат пристап до широк спектар на услуги за обложување. Казиното обезбедува и специјални бонуси за новите играчи во овој дел, што го прави искуството со игри уште попривлечно. Бројот на дисциплини достапни за обложување ќе ги задоволи потребите и на најсофистицираните обожаватели на обложување.

Спортско обложување

Режими на игра 🎮

Drip Casino нуди режим на демо игра за повеќето од своите слот машини. Овој режим е особено корисен за оние кои се нови во коцкањето или оние кои сакаат да уживаат во играта без финансиски ризик. Демо режимот е достапен и во веб-верзијата на казиното и во мобилната апликација, каде што не е потребна интернет-врска. Важно е да се земат предвид следните ограничувања во демо верзијата:

 • Услугите за обложување и игри со дилери во живо не се достапни.
 • Сите облози се направени во виртуелна валута, нема вистински облози.
 • Бонусите и програмата за лојалност не се применуваат.
 • Повлекувањата не се достапни; Сите добивки во демо-режим се виртуелни.

Демо режимот нуди можност за вежбање и учење нови игри кои редовно се додаваат во каталогот на Drip Casino.

Демо режим

Режимот на игра со вистински пари е наменет за искусни играчи кои се подготвени да ги ризикуваат своите пари. За разлика од демо верзијата, овој режим нема ограничувања и ви овозможува:

 • Добијте искуство, зголемете го вашиот ВИП статус и разменувајте поени за бонуси.
 • Веднаш повлечете ги добивките.
 • Активирајте и користете бонуси за казино и промотивни кодови.
 • Учествувајте во наградни игри, настани и турнири.

Играњето со вистински пари е достапно за секаква забава на платформата Drip Казино, вклучувајќи спортско обложување и игри со дилер во живо, и бара интернет конекција. Играчите треба да пристапат кон овој режим со свест и одговорност.

Режим на игра со вистински пари

Мобилна апликација 📱

Платформата има мобилна апликација достапна за оперативните системи Android и iOS. Апликацијата обезбедува целосен пристап до функциите на казиното како во десктоп верзијата. Предности на мобилната апликација за казино:

 • Подобрена бонус програма со проширени можности за добивање бесплатни кодови и учество во настани.
 • Можност за играње во демо-режим без потреба од поврзување на Интернет.

Овие карактеристики го прават користењето на мобилната апликација практично и профитабилно. Линковите за преземање на мобилната верзија се јавно достапни.

Бонуси за добредојде и промоции во казино 🎁

Казиното Drip има широк опсег на бонус понуди и промоции, кои се движат од бонус за добредојде за нови играчи до систем за лојалност на четири нивоа за редовни корисници. Како што играчите напредуваат низ нивоата на ВИП програмата, дополнителни поволности стануваат достапни за играчите, вклучувајќи побрзо повлекување, зголемено враќање на готовина и пристап до ексклузивни награди.

Бонуси за добредојде и промоции во казино

Промоциите на платформата, пак, може да се класифицираат во две главни категории: промоции во казино и спортски бонуси. Следно, ќе ги разгледаме најинтересните понуди на ова онлајн казино. Имајте предвид дека условите за бонус се менуваат со текот на времето, затоа препорачуваме редовно да ја проверувате официјалната веб-страница или огледалото на казиното за ажурирани информации за тековните промоции.

Промоции во казино 🎁

Казиното Drip нуди низа бонуси за добредојде и промоции за нови играчи, достапни на вашите први три депозити:

 • Бонус за прв депозит: 150% од износот на депозитот, почнувајќи од 1000 рубли, до максималниот износ на бонус од 30.000 рубли. Максималните добивки се неограничени. Облог – 40 пати повеќе од прометот на бонус.
 • Бонус за втор депозит: до 325 FS со депозит од 1000 рубли. Бројот на бесплатни вртења е во корелација со износот на депозитот и може да достигне 325 FS во играта Burning Chilli X. Добивките од бесплатните вртења не се ограничени, облогот е 35 врти.
 • Бонус за трет депозит: до 75% од износ што започнува од 1000 рубли. Максималниот износ на бонус е 15.000 рубли, максималните добивки се неограничени. Облог – 40 пати повеќе од прометот на бонус.

Промоции во казино

Покрај бонуси за добредојде, казиното ги нуди и следните промоции:

 • Депозит бонус до 50%: можност за неделно зголемување на салдото со депозит од 2000 рубли. Можете да заработите до 20.000 рубли. Големината на бонусот варира од 20% до 50%, облогот е 40 врти.
 • Неделни бесплатни вртења до 100 FS: со депозит од 2000 рубли, можете да добиете од 20 до 100 бесплатни вртења во играта Four Lucky Clover. Максималната победа не е ограничена, облогот е 40 свиоци.

Други казино промоции

 • Промоција 50% + до 50 FS: достапно во петок со депозит од 4.000 рубли. Максималниот бонус е 25.000 рубли, максималните добивки се неограничени. Облог - 40 свиоци. Во зависност од износот на депозитот, можете да добиете од 20 до 50 бесплатни вртења во играта Royal High-Road.
 • Поврат на готовина: рефундирање до 10% од загуби секоја среда. Кешбек се кредитира автоматски од 09:00 до 10:00 часот (UTC).
 • Бонус за роденден: Казиното Drip нуди посебен роденденски бонус, чија големина се одредува во согласност со ВИП статусот на клиентот.

Други казино промоции

Спортски бонуси 🎁⚽️

За љубителите на спортско обложување, онлајн казиното нуди неколку интересни бонус понуди:

 • Бонус за добредојде: Можете да добиете 150% од износот на првиот депозит. Максималниот износ е 10.000 рубли. Облогот е само 5. Бонусот може да се обложи на експресни облози од 3 настани со минимален коефициент од 1,5.
 • Бонуси на вториот и третиот депозит: 100% и 50% од износот на депозитот, максимум можете да добиете 5000 рубли.
 • Експрес бонус: Добијте до 100% во експресни облози почнувајќи од 3 настани со коефициент од 1,5.

Спортски бонуси

 • Express Cashback: Рефундирање до 50% од износот на неуспешен облог, каде што големината на бонусот зависи од бројот на настани во експресниот облог.
 • Стапки за осигурување: Опција која ви овозможува да ги повлечете вашите добивки пред крајот на натпреварот е достапна за облози во живо и пред меч од типот „Сингл“ и „Експрес“.
 • Проверете го Уреди: Опција која обезбедува можност за уредување на веќе поставените облози, вклучувајќи замена или додавање нови настани на тикетот пред почетокот на натпреварите.

Спортски бонуси

Овие бонуси создаваат дополнителни можности и интерес за играчите, што го прави процесот на спортско обложување пофлексибилен и попрофитабилен.

Начини на плаќање и повлекување 💸

За да започнете да играте во онлајн казиното Drip, треба да направите минимален депозит преку вашата лична сметка во делот „Касиерка“, каде што на играчот му се дава избор на тип на трансакција: депозит или повлекување. По изборот, мора да го наведете начинот на плаќање и износот на депозит или повлекување.

Начините на плаќање може да се разликуваат во зависност од земјата на живеење на корисникот. Депозитите се можни со помош на банкарски картички VISA/Mastercard/MIR, електронски паричници и криптовалути, а средствата се кредитираат без провизии.

Метод за плаќање: Минимален депозит: Максимален депозит:
Банкарски картички Visa, Mastercard, MIR 300 ₽ 600,000 ₽
СБП 300 ₽ 100,000 ₽
Пијастрикс 500 ₽ 100,000 ₽
SkyPay 500 ₽ 30,000 ₽
Криптовалути 500 ₽ 5,000,000 ₽
Binance Pay 300 ₽ 100,000 ₽

Повлекувањето на средствата се врши на ист начин како и депозитот. Минималниот износ за повлекување на банкарска картичка е 2.000 рубли. Максималното ограничување зависи од избраниот метод. Периодот на повлекување зависи од начинот на плаќање и може да биде до 5 работни дена за картички и банкарски сметки или во просек 2 часа за други системи. Границите за повлекување се поврзани со програмата за лојалност во казиното и се зголемуваат во зависност од статусот:

 • ПОТЕКЛО: до 15.000 рубли дневно.
 • ПАМЕТЕН: до 300.000 рубли дневно.
 • PRIME: до 600.000 рубли дневно.
 • МЕТА: до 1.200.000 рубли дневно.

Биро за помош 📞

И покрај леснотијата на навигација на веб-страницата на Drip Casino, може да се појават ситуации кои бараат професионална поддршка. Можеби имате прашања во врска со бонуси за обложување или технички аспекти на страницата. Во такви случаи, можете да контактирате со тимот за поддршка на казиното.

Операторите за поддршка се достапни деноноќно и се подготвени да пружат помош во секое време од денот. Врз основа на прегледите на корисниците и нашето сопствено искуство, можеме да кажеме дека услугата за поддршка работи брзо и ефикасно. Следниве канали се достапни за комуникација со операторите:

 • Онлајн разговор на официјалната веб-страница на казино.
 • Контактирајте во месинџерот на Телеграм.
 • Онлајн повик.
 • Е-пошта: [email protected].

Одговорна политика за игри ⚠️

Казиното Drip ја нагласува важноста на одговорното коцкање. Безбедноста на корисничките информации е загарантирана, но најавата и лозинката се индивидуална одговорност на секој корисник. Од безбедносни причини, се препорачува овие податоци да се чуваат доверливи и да не се дистрибуираат.

Дополнително, Drip Casino наведува дека учеството во игри со вистински пари е наменето исклучиво за лица над 18 години. Оваа политика е насочена кон спречување на зависноста од коцкање. Во случај на проблеми со коцкањето, веб-страницата обезбедува контакти на специјализирани организации подготвени да дадат поддршка.

Лиценца 🧾

Казиното Drip работи под лиценца бр. 8048/JAZ2016-050 издадена од регулаторниот орган Antlephone NV во Курасао. Оваа околност ја потврдува законитоста и веродостојноста на онлајн казиното, што ја обезбедува безбедноста на процесот на игри. Информациите за лиценцата и валидаторот за потврдување на нејзината важност се достапни на официјалната веб-страница на казиното.

Лиценца

Најчесто поставувани прашања ❓

💬 Што е Drip казино?
Ова е модерно онлајн казино кое обезбедува широк спектар на забава за љубителите на коцкање. Казиното работи под лиценца издадена од регулаторната организација Antilephone NV во Курасао, која ја гарантира неговата законитост и доверливост.
💬 Како да се регистрирате во ова казино?
Можете да се регистрирате на официјалната веб-страница на казиното со пополнување на сите потребни полиња во формуларот за регистрација. По ова, мора да го потврдите телефонскиот број и адресата на е-пошта.
💬 Дали Drip казиното има мобилна апликација?
Да, компанијата нуди апликација за Android и iOS. Има подобрена бонус програма и можност за играње во демо-режим без интернет конекција.
💬 Како да контактирате со поддршката?
Услугата за поддршка на компанијата е достапна деноноќно. Можете да ја контактирате преку онлајн разговор на веб-страницата, Телеграма, онлајн повици или е-пошта [email protected].
💬 Како да ја потврдите вашата сметка?
За да ја потврдите вашата сметка, одете на вашиот профил и пополнете го делот „Моја сметка“. Следно, треба да го потврдите телефонскиот број и адресата на е-пошта, а исто така да испратите барање за потврда на идентитетот со фотографија или скенирање на вашата лична карта.
💬 Што е огледало на веб-страница и каде можам да го најдам?
Сајтот за огледало е алтернативна адреса што ви овозможува да го заобиколите блокирањето на главната локација. Секогаш можете да најдете линкови до тековното казино огледало Drip казино на нашата веб-локација.
💬 Под која лиценца работи казиното Drip?
Компанијата работи под лиценца бр. 8048/JAZ2016-050 издадена од регулаторниот орган Antilephone NV во Курасао.

Заклучок :)

Казиното Drip е казино кое привлекува со своите можности за игри. Тука има сè: од слотови до спортско обложување. Навигацијата на страницата е лесно, но дури и ако имате какви било прашања, нивниот тим за поддршка е секогаш достапен и подготвен да помогне.

Мобилната апликација за Android и iOS изгледа погодна за корисниците и нуди некои убави функции, како што е режимот на демо игра до кој може да се пристапи без интернет конекција. Во однос на безбедноста, казиното добро ги штити податоците на корисниците и тие се лиценцирани, што ја зголемува довербата на оваа платформа.

Забележавме и нивниот одговорен пристап кон коцкањето, што е особено важно на полето на коцкањето. Тие се грижат за своите играчи, нудејќи контакти на организации за да помогнат во проблемите со коцкањето. Генерално, ова казино изгледа како добро место за забава, сепак, препорачуваме да играте мудро и да не ризикувате повеќе отколку што сте спремни да изгубите. Среќно и уживајте во играта!

5 1 глас
Оценка на член
Подписаться
Уведомить о
0 Коментари
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все коментари